GenelMutfak

Buzdolabında kötü bir koku mu var?

Buzdolabında kötü bir koku mu var? Kokmuş bir buzdolabını yenilemek için 4 kolay ve hızlı yolBuzdolabının kapısını açtınız ve hoş olmayan bir kokuyla karşılaştınız mı? Bazen temiz bir buzdolabının içinde bile kötü bir koku olabilir. Hatta içerinideki tüm malzemeleri çıkarsanız bile bu koku durabilir yada temiz ve düzenli tutsanız bile buzdolabı kötü kokar. Kötü koku içerisinde ki yiyeceklerden kaynaklanmıyorsa ev yapımı bu yöntemleri denemelisiniz.

Kahve ile buzdolabımı kokusunu değiştirin

Kahve, hoş bir koku verir. Örneğin bir tabağa veya fırın tepsisine bir kaç kaşık kahve serpin ve buzdolabına koyun.

Kahvenize kıyamıyorsanız, kullanılmış kahve filtre torbasında kalan kahveyi alıp kullanabilirsiniz. Kahvenin kendine has kokusu buzdolabında kalır, fakat kısa bir havalandırmayla kolayca kahve kokusu ve kötü kokular gider.

Banyoda ki kötü kokuları yok etmek için tuvaletiniz kahve ile tazelensin yazımızı okumalısınız.

Kedi kumu ile buzdolabındaki kötü kokulardan kurtulun

Kedi kumu, kedi kumu koku emebildiğinden, buzdolabındaki kötü kokuları emer. Parfümlü olmayan kedi kumunu fırın tepsisine serpin, tepsiyi buzdolabına koyun ve kokunun kaybolana kadar bekleyin.

Sirke ile buzdolabındaki kokulardan kurtulun

Sirkeyi bardağa dökün ve bardağı buzdolabının rafına bir gece yerleştirin. Ayrıca rafları sirkeyle de silebilirsiniz. Sirke kokusu, hızla buharlaştığı için kokusundan korkmanıza gerek yoktur.

Maden suyu ve limon ile mini temizlik

Buzdolabının dışını bir deterjan suyla temizleyin. Herhangi bir parmak izi kaldığında bir parça beze maden suyu dökerseniz parmak izi lekesinin kolayca çıktığını görebilirsiniz.

Buzdolabını düzgün bir şekilde temizlemek isterseniz, tüm potansiyel küf sporlarını buzdolabından çıkararak yüzeyleri sirke ile temizleyebilirsiniz.

not: Limonu yarı yarıya kesin ve buzdolabında kesilen limonu yerleştirin. Narenciye meyvesi, buzdolabını çok güzel kokutur ve tazeler.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir