BanyoGenel

Çamaşır makinesi nasıl temizlenir

Çamaşır makinesinin içi nasıl temizlenir

 

Çamaşır makinesinin filtresi nasıl temizlenir?

Yıkayıcı filtresi, pantolonunuzun cebinde bulunan deterjan, iplik ve diğer tanımlanmamış nesnelerin  kalıntılarının bulunduğu ve boşaltmayı genelde unuttuğumuz yerdir. Boşaltımı tıkamaması için filtreyi tamamen açmalı ve ara ara içindeki kalıntıları temizlemeliyiz.

Temizlemek için ilk adım çamaşır makinasının filtresini ​​bulmalıyız. Bu genellikle çamaşır makinemizin ön kısmında altta bulunur. Fakat marka ve modelle göre değişiklik gösterebileceği için internet veya makinanızın kitapçığından fitre yerini bulabilirsiniz. Ancak, kapsamlı araştırmalarımıza başlamadan önce, bir boşaltma döngüsü yapmalıyız ve daha sonra çamaşır makinesini fişten çekmeliyiz. Her zaman güvenliği elden bırakmamak gerekir.

Filtre gözünü bulduktan sonra kapağı gevşetin, filtreyi çıkarın ve birikmiş tüm kalıntıları temizleyin. Yanınızda mutlaka kuru bir bez bulundurun tahliye kapağını açtığınızda makinanın içinde birikmiş sular boşabilir.

ÖNEMLİ !! Filtre kapağını mutlaka iyice kapandığına emin olun. 

Çamaşır makinesinin filtresi nasıl temizlenir                                              Çamaşır makinesinin filtresi nasıl temizlenir

Çamaşır makinesinin kauçuk nasıl temizlenir?

Çamaşır makinesinin kauçuğu genellikle daha fazla kirin biriktiği yerdir. Neyse ki, temizliğini yapmak uzun sürmez. Sadece lastiği dışarı çekmeliyiz (tamamen çıkarmadan) ve deterjanla veya çamaşır sulu bezle güneşten daha parlak olana kadar ovalayın . Son olarak, deterjan veya çamaşır suyu fazlalığını kuru bir havluyla temizleyiniz. Ve işte bu kadar!

 

Çamaşır makinası deterjan ve yumuşatıcı bölmeleri nasıl temizlenir?

Son olarak, çamaşır makinası temizliğini bitirmek için sabun ve yumuşatıcı bölümlerini temizlememiz gerekecek.

Deterjan ve yumuşatıcı bölmeleri çıkarın ve 5 dakika boyunca beyaz sirkeye batırın . Sonra onları iyice durulayıp kurutup yerlerine takabilirsiniz. Çıkarılabilir değilse, sirkeli bir bez ile ovalayın ve durulayın. 

 
 
 
Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir