GenelBanyoSağlık

Diş protezi tableti ile temizlik

Genç iseniz, daha önce hiç düşünmemiş olabilir ve daha önce hiç diş protez tabletleri satın almamış olabilirsiniz. Fakat diş protez tabletleri temizlik için çok daha fazlasını yapabiliyorlar. Kahve lekelerinden evdeki tıkanmış giderlere kadar her şeyden kurtulmak için diş protez temizleyicileri kullanabilirsiniz. Biz bunu kanıtlamak için, diş protez tabletlerle temizleyebileceğiniz en iyi ipuçlarını topladık. Pis kokan ayakkabılardan, mücevhere kadar hadi bakalım şimdi inceleme zamanı…

1. Emaye Tencere temizliği

Emaye tencerelerinizi derinlemesine temizlemek için etkili bir yol mu arıyorsunuz? Kirli tencere ve tavalarınızın her birine ılık su ve 2-3 protez tabletleri ekleyin ve sadece temizlenene kadar bekleyin.
2. Tıkanmış giderler için temizlik
Sert ağartıcı ve gider açıcı solüsyonlar saniyeler içinde bir tahliyenin açılmasını sağlarken, aynı zamanda borularınızda tahrişe sebebiyet verebiliyor. Kimyasalların sağlığa verdiği zarar ise ayrı. Daha masum olarak diş protez tableti ve bir bardak sirkeyi bir dahaki sefere tıkanık borunuzu açmakta kullanın. Birkaç dakika bekleyin ve sonra tıkanıklık temizlenene kadar sıcak su dökün.

3. Kahve lekeli kupa bardakların temizliği

Kupadaki sinir bozucu kahve lekelerinden kurtulmak için gereken her şey sadece tek bir diş protezi tabletidir. Kupaya ılık su ve protez tableti atın. Kısa zaman da tertemiz olduğunu göreceksiniz. Kupalarınız (sürahi ve çay ısıtıcılar, vb.) çok fazla beklemeden dakikalar içinde yıkamalıdır.

4. Pis kokan ayakkabıların temizliği

Pis kokan ayakkabılar için bir çok farklı yöntem denedik ve güzel sonuçlarımız var. Fakat diş protez tabletide mikropları öldürüyor ve koku kalkıyor. Bunun için ise sıcak su, 3 protez tableti yeterli ayakkabılarınızı suyla dolu bir kovaya koyun ve 3 tablet atın birkaç saat içinde taze ve mikropsuz olacak ayakkabılarınız.

5. Takı temizliği için temizlik

Sert taşlı takılarınızın ( elmas ve altın vb.) Tümünün parlak ve yeni görünümlü olmasını kim istemezki? Tek bir tableti bir bardak ılık suya bırakın ve temizlemeden önce 20 dakika bekletin. (Sadece inciler ve Lapis gibi daha yumuşak taşlarda kullanmayın).

6. Küçük şişelerin temizliği

Dar ağızlığı olan küçük şişelerin temizliği imkansız gibi görünebilir. Neyse ki, tüm bu protez tableti kırıp ve biraz ılık su ekleyerek şişeyi sallamanız yeterli. Bir dakika içinde şişenin temizlendiğini göreceksiz.

7. Saç fırçaları temizliği
İster inanın ister inanmayın, saç taraklarınız ve fırçalarınız da zaman zaman derin bir temizliği hak ediyor. Fırça ve taraklarınızdaki yağ birikimini ve kirleri temizlemek için, lavabonuzu sıcak su ve protez tablet ile doldurun ve en az yirmi dakika bekletin. Durulamadan önce birkaç kez çevirin ve tertemiz olacaklar.

8. Sos lekeli plastiklerin temizliği
Domates soslu Tupperware’inizi nasıl temizleyeceğinizi kara kara düşünüyorsanız artık kolay bir yönteminiz var. Plastik kapları ılık su ile doldurun ve ve protez tableti atıp 1 gece bekletin.

9. Tuvalet ve lavaboların temizliği
Kirli tuvalet giderinize bir tablet atın (ve 20-30 dakika bekletin. Kalan lekeleri veya halkaları yıkamak için bir tuvalet fırçası kullanın.) Lavaboyu doldurun ve içerisine 1 adet tablet atın ve 20-30 dakika bekletin. Durulayın.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir