Genel

Güneş ışınlarıyla temizleyebileceğiniz 10 eşya

Güneş ışınlarıyla temizleyebileceğiniz 10 şey

Güneş, yalnızca insan vücudu için değil, bitkiler, hayvanlar ve hatta nesneler için faydalı bir enerji kaynağıdır. Güneşte, yalnızca 30 veya 60 dakikalık bir sürede bakterileri, toz akarlarını veya mikroskobik partikülleri yok edebilir.

Güneş ışınlarıyla temizleyebileceğiniz 10 şeyi ve nasıl yapılacağını size göstereceğiz.

1- Yastıkları güneş ışınlarıyla temizleyin

Yastıklar, toz, akarları temizleyebilmeniz ve sadece güneş ışınlarının yardımıyla kokularını giderebildiğiniz eşyalardan bir tanesidir, bunun için bir miktar mandal yardımıyla bir çamaşır ipinize asınız, yastık kılıfınızı yastıktan çıkarmayı unutmayın.

gunesle ev temizligi
gunesle ev temizligi

2- Yorganı güneş ışınlarıyla temizleyin

Yorganlar yıkamak genellikle karmaşık olabilir, yorganları toz ve bakterilerden uzak tutmak için güneşte çamaşır ipine bir asmak gerekir. Yorganı bir saat sonra öbür tarafını güneşlendirin. Yorganınızı temiz tutmak için yılda birkaç kez bu yöntemi uygulayın.

3- Yatakları güneş ışınlarıyla temizleyin

Güneş ışınları, yatağınızın sahip olabileceği toz, akar, kir ve kokulardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Yatağınızı bir terasa yada balkonda kirlenmemesi için bir muşamba ya da çarşafın üzerinde, uzun bir süre güneşte bekletin ve yatağın her iki tarafta da güneşlenmesini sağlayın.

4- Doldurulmuş hayvanları güneş ışınlarıyla temizleyin

Doldurulmuş hayvanlar genellikle bakteriler ve toz için en iyi reseptörlerdir; bir süreliğine kurtulmak için kolay ve hızlı bir yol, her iki tarafta en az 30 dakika güneşe tuttun.

5-Dış mekan mobilyalarını güneş ışınlarıyla temizleyin

Evlerin dışında kalmasına rağmen, genellikle doğrudan güneş ışığına maruz kalmazlar, bu nedenle onları sık sık güneşli bir yere götürmelisiniz; Kirli olmaları durumunda, bunları temizlemek ve güneş altında kurumaları tavsiye edilir.

gunesle ev temizligi
gunesle ev temizligi

 

6- Çantaları güneş ışınlarıyla temizleyin

Çantaları ara ara güneşte bekleterek rutubet ve mantar oluşmasını engeleyebiliriz. Çantalar deriden yapılmışsa, sadece bir deri havlu ve temizleyici ile temizlenmesini öneririz.

7- Lekeli kapları güneş ışınlarıyla temizleyin

Genellikle yiyecekleri depolamak için kullandığımız plastik kaplar bazı gıdalarla lekelenebilir; Bu lekelerden kurtulmak için, kabı birkaç saat güneşin altına koyun.

8- Beyaz giysileri güneş ışınlarıyla temizleyin

Beyaz giysilerinizin netliklerini kaybetmeye başladıklarını fark ederseniz, bunları birkaç saat güneşe koyun ve farkı fark edeceksiniz. Yıkarken ağartma deterjanıda koyarsanız ve onları yıkadıktan sonra güneş ışınlarının altında kurumaya bırakırsanız beyazlar daha beyaz olur.

9-Küflü ürünleri güneş ışınlarıyla temizleyin

Bir eşyada küf varsa yıkayın ve sonra kalan kalan sporları ortadan kaldırmak için güneşe yerleştirin.

10-Döşemeleri güneş ışınlarıyla temizleyin

Sandalyelerimizin ve kanepelerimizin döşemesi, temizlerken bazı baş ağrılarına neden olabilir. Döşemelerden bakterileri ve tozu temizlemek için, bir veya iki saat güneşe koyun ve onları döndürün, böylece döşemenin arkası güneş alır. Fazla güneşin rengini değiştirebileceğini ve mobilyalarınızın döşemesine zarar verebileceğini unutmamak gerekir.

gunesle ev temizligi
gunesle ev temizligi
Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir