Kahve ile temiz bir hava yaratmak için tuvalette kahveyi nasıl kullanacaksınız?

Aramızda kalsın uçak personelleri tuvaletin kokmaya başladığını duyduklarında sadece güçlü bir kahve pişirip tuvalete dökerek kokuyu elemine etmeyi başarabiliyorlar. Bir diğer etkili yöntemleri ise wc nin gizli yerlerine kahve tormaları koyarak kokuyu alt etmek. Bizde kahvenin gücünden yararlanmak için tuvalletin ve banyonun görünmeyen yerlernie kahve koyarak kokulardan kurtulabilirisiz. Kahve kokuları nötrleştirirken aynı zaman da bakterileride etkisiz hale getirmeyi başardığı söyleniyor. E hazır elimizin altında kahve varken kimyasal kokulardan uzak miss gibi banyoları kim istemez değilmi?

Kahvenin yanında daha keskin ve biraz daha farklı bir koku mu istiyorsunuz. Bunun için banyo kokunuzu kendiniz yapabilirsiniz. Banyo kokunuzu kendini yapmanız için gereken malzemeler :

  • 2 bardak su
  • 1 çorba kaşığı beyaz sirke
  • 1 çay kaşığı karbonat
  • Uçucu yağ 10 damla (lavanta yağı, portakal yağı, leylak yağı ve benzeri yağlar)
Yukarıda yazan malzemelerin hepsini karıştırın. Şişe veya kaseye dökün. Artık banyonuz sizin istediğiniz gibi taze temiz kokuyor. Kim isterki kötü kokan bir banyoda zaman geçirmek zaten. Bu iki yöntemi ayrı ayrı yapabilir veya ikisini bir aradada yaparakta kullanabilirisiniz.