GenelGüzelikMutfak

Kahve telvesinin bilmediğiniz kullanım alanları

Misss gibi kahve kokusunu burnunuza geldimi? Sizde benim gibi kahveyi seviyorsanız kahve telvesinin farklı kullanım alanlarını seveceksiniz. Güzeliğiniz , eviniz ve bahçe bakımızda kahve telvesini nasıl kullanacağınızı yazdık

Ellerde kötü kokuları kahve telvesiyle yok et

Sarımsak, soğan, hatta balık gibi yemek  kokuları ellerinizde kalabilir. Sabun kurtulmak için yeterli değilse, ellerinizi biraz kahve telvesiyle ovun: koku çok kolay geçecektir.

Doğal ve etkili bir gübre olarak kahve telvesi

İdeal bir gübre olan kahve telvesi , bahçeniz için doğal bir gübredir. Doğrudan bitkilerin yakınına koyun. Ayrıca açelyalar, orman gülleri  için çok iyi gelmektedir.

kahve telvesi

Yüzünü kahve telvesiyle temizleyin

Kahve, cildinizi iyice temizler ve ölü deriden kurtulmana yardımcı olur. Maskeyi hazırlamak için 2 yemek kaşığı balı ve  1 yemek kaşığı kahve çekirdeğini karıştırın. Nazikçe dairesel masajlar yaparak cildinizi temizleyin. Bir bez kullanarak su ile hafifçe durulayın.

Göz çevrenizdeki koyu halkaları kahve telvesiyle yok edin

Güzel bir cilde sahip olmanın yanı sıra, kahve telvesi gözlerdeki koyu halkalardada etkilidir. Bir kasede 1 çorba kaşığı kahve telvesini 1 çorba kaşığı yoğurtla karıştırın. Hazırlığınız karışımı en az 1 saat buzdolabına koyun. Bu bakımı gözaltı koyu halkalarınıza dairesel hareketler yaparak uygulayın. 10 dakika bekletin, sonra pamuklu ped ile hafifçe durulayın. Bu maskeyi haftada bir kez yapabilirsiniz.

Saç rengini kahve telvesiyle canlandırın

Koyu kahverengi veya siyah saçlarınız varsa oları kahve telvesiyle canlandırmak ister misiniz? Kahve telvesi saç kremi olarak kullanılabilir ve saçınıza yumuşaklık ve parlaklık verir. Her zamanki şampuanından sonra saçlarınızın tamamını kahve telvesiyle masaj yapın. İyice durulayın, saçlarınız daha yumuşak ve daha parlak olacaktır.

Selülitte kahve telvesi ile mücadele

Selülitlerinizden kurtulmak için  2 yemek kaşığı kahve telvesi, 2 yemek kaşığı sıvı ve tatlı badem yağıyla duşta, selülitlü bölge üzerinde fırçalayın ve yaklaşık 10 dakika selülitli bölgeye dairesel masaj yapın. Daha sonra iyice durulayın ve soğuk su ile son noktayı koyun.

Kötü ve yorucu bir günün ardından bir keyif kahvesi ile dinlemek ise kahvenin en güzel halidir. Miss gibi kahve kokusuna ve tadına hayır diyebilen bi insan tanımadım.

Kahve ile işimiz bitmedi kötü kokan tuvalet ve banyoları kahve ile havasını değiştiriyoruz. Kahve ile tuvaletiniz temiz ve taze koksun!

kahve telvesi
kahve telvesi
Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir