Güzelik

Karbonatla yapabileceğiniz 3 maske tarifi

Karbonatla cildinizi temizleyin. Bu yazının ve cildin baş kahramanı saf sodyum bikarbonat! Bu kadar! Bu aktif bileşen cilt aydınlatması, yağ kontrolü, akne tedavisi, siyah nokta giderme, cildi yatıştırma ve aynı zamanda lekeleri giderir. Aşırı sebumlu yağlı bir cildi temizler ve akneyi azaltır. Her evde bulunan karbonatla yapabilceğiniz 3 kolay maske. Lekeli ciltler, akne ciltler ve mat ciltler bu yazımız sizin için.
Karbonatla hazırlayabileceğiniz 3 yüz maskesi

1. Karbonat maskesi:

Bu yüz maskesi için sadece karbonat ve doğru miktarda suya ihtiyacınız olacaktır. Bu yüz maskesi özellikle sinir bozucu küçük siyah noktaları gidermek için kullanabilirsiniz.
malzemeler
* 1 çay kaşığı karbonat
* 1 çay kaşığı su
Karbonat maskesi Nasıl hazırlanır? 

Malzemelerinizi küçük bir kaba koyun ve iyice karıştırın. Karışımınız kremsi olmalı ve çok sulu olmamalıdır. Karbonat yüz maskesini cildinize hafif dairesel hareketlerle sürmeden önce yüzünüzün temiz olduğundan emin olun. Yaklaşık 5 ila 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Kurulayın ve nemlendirmek için kreminizi tatbik edin.

karbonatlı maskeler
karbonatlı maskeler

2. Leke Eşitsizlikleri için Karbonat maskesi:

Karbonatlı, Bal ve Limonlu Yüz Maskesi Karbonat cilt üzerindeki iz ve lekeleri azaltmak için mükemmeldir. Bal lekeleri hafifletir.
malzemeler
* 1 çay kaşığı karbonat
* 1 çay kaşığı çiğ bal
* Bir damla lavanta esansiyel yağı
Karbonatlı, Bal ve Limonlu Yüz Maskesi Nasıl hazırlanır?
Yukarıdaki malzemeleri kalın bir macuna olana kadar karıştırın. Parmak uçlarınızı kullanarak, yüz maskesini temiz yüzünüze uygulayın. Ilık suyla hafifçe durulamadan önce 5 ila 10 dakika bekletin. Yumuşak bir havluyla kurulayın.

3. Yüz Parlatıcı karbonatlı yoğurt maskesi:

Karbonat ve Yoğurtlu Yüz MaskesiBu sivilce ve sivilce izleri için gerçekten iyi gelen bir yüz maskesidir! Limon yağı, sivilce izlerini gözle görülür şekilde giderir ve parıltı verir. Yoğurt sivilce mikroplarını öldürür ve yüzünüzü nemlendirir.

malzemeler
1 çay kaşığı karbonat
1 çay kaşığı yoğurt
Bir damla limon esansiyel yağı

Karbonatlı ve Yoğurtlu Yüz Maskesi Nasıl hazırlanır?

Kremsi bir karışım elde edene kadar yukarıdaki malzemeleri küçük bir kapta karıştırın. Bunu yüzünüze uygulayın ve yaklaşık 5 ila 10 dakika bekletin. Süre dolduğunda, yüz maskesini ılık suyla durulayın ve yüzünüzü temiz bir havluyla kurulayın.


İpucu:
Ev yoğurdu veya probiyotikli bir yoğurt kullanmayı unutmayın. Tüm yüz maskesi bileşenlerinde olduğu gibi, lütfen karbonat alerjiniz olup olmadığını görmek mutlaka test yapın. Herhangi bir kızarıklık, tahriş veya kaşıntı görürseniz, alerjik olabilirsiniz! Hemen durulayın ve cildinizde karbonat kullanmayın.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir