GüzelikBanyoGenel

Saç maşası ve saç düzleştiriciler nasıl temizlenir?

Saç düzleştiricisini her gün kullanıp, sonra çabucak dolabın içinde koyarız. Burada temizliği genellikle ihmal ediyor olabiliriz, Çıplak gözle ayırt edilemese de, saçımızı düzleştirmek için ısınan plakalar yağ, saç kremi, şampuan ve köpük gibi saç ürünlerinin artıklarını biriktirebilir. Böylelikle ısı eşit olarak dağılmaz ve bu durum saç kırılmaları ve çatalanmış bölünmüş saç uçlarına neden olabilir. Bu nedenle  saç düzleştiriciler de ara ara temizlenmelidir. Saç düzleştiricisinin  ilk günkü gibi çalışmasını istiyorsanız, kullandıktan sonra biraz bakım yapmanız yeterlidir. Bu basit bakımlarla saç düzleştiricinizi ömrünü uzatırken saçlarınızında yıpranmasını önemli ölçüde engelleyebilirsiniz.

Temizleme yapmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar:

Temizlemeden önce cihazın fişten çekilmiş olamasına dikkat ediniz, aksi takdirde kısa devre veya fiziksel yaralanmaya neden olabilir; bu nedenle her zaman önce fişi prizden çıkarın. Saç düzleştricisini temizlerken, cihaza su girmediğinden emin olun, aksi halde cihaz hasar görebilir.

Saç düzleştirici nasıl temizlenir?

saç düzleştiriciler nasıl temizlenir?
saç düzleştiriciler nasıl temizlenir?

GÜNLÜK TEMİZLİK:

Eğer günlük saç düzleştiricisini her güün kullanıyorsanız bu yöntem mükemmeldir. İhtiyacınız olan tek şey suyla nemlendirilmiş mikrofiber bezdir. Kalıntıları(sprey, yağ vb) çıkarmanın en iyi yolu, kullanımdan sonra düzleştirme plakasının hala sıcak olmasıdır. Bezle hafifçe silmek yeterlidir. Kalıntıları için plakaları ve kenarlarını iyice temizleyin.

Zorlu kirler için

Düzleştiricinizi uzun süre temizlemediniz mi? Sorun yok! Biz  üç yöntemle saç düzleştiriciniz  yeni gibi olacak

Zorlu temizlikler için mutlaka cihazın fişten çıkarılmış olmasına dikkat ediniz.

1. Cam seramik temizleyici saç düzleştirici temizliği

Bu yöntemin avantajı, cam seramik temizleyicinin düzleştirici plakasına zarar vermeden temizlemesidir. Pamuğa az miktarda cam seramik yüzeyi temizlemeyicisi koyun ve kirli lekelerin üzerine sürün.
Sonuç: Kir çoğu zaman için kaybolur, fakat plakaların kenarlarında kalan artıklar geçmeyebilir.

2. Cam temizleyici ile saç düzleştirici temizliği

Cam temizleyici ile bir bezi nemlendirin ve kirli lekeleri silin.
Sonuç:Plakaların temizliği ilk yöntemden daha etkili oldu fakat inatçı lekeler hala duruyor.

saç düzleştiriciler nasıl temizlenir?
saç düzleştiriciler nasıl temizlenir?

3.Oje çıkarıcı(aseton) ile saç düzleştirici temizliği

Gerçekten inatçı lekeler varsa bunun için aseton ile o lekeleri çıkarmayı deneyebilirsiniz.  Pamuğa bir miktar aseton koyun ve sonra silin.
Sonuç:  tüm artıklar lekeler tamamen ortadan kalktı. Gerçekten inatçı lekeleri çıkarmanın en iyi yolu bizce aseton oldu.

Bu kadar! Bu ipuçlarını takip ederseniz ve saç düzleştiricinizi düzenli olarak temizlerseniz, saç düzleştiricinizi daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz.

Her bir saç düzleştiricide, bakım ve temizlik kuralları vardır. Talimatalara uymaya önem gösterin. Yukarıdaki denen yöntemleri uygulamadan önce cihazınız aşınmaması için küçük bir yerinde test etmeniz önerilir.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir