Kıyafet

Süet çanta nasıl temizlenir?

Süet deri çantanızda kötü bir leke var mı? Üzülmeyin! Bu yazıda süet çantanızı 5 basit adımda süet çantanızı nasıl temizleyeceğinizi hızlıca açıklayacağız. Tipik derilerden farklı olarak süet daha kırılgan ve tahrip edilmesi kolaydır. Kirlenen süet çantanı çöpe atmaya karar vermeden önce bu adımları deneyin!
Süet çantanızla ilgilenmezseniz, ne kadar pahalı olursa olsun şık görünmekten daha çok ucuz görünürler. Severek aldığınız süet çantanızı temizleyerek ve saklayarak dayanıklığını artırdığınızdan emin olun.


İhtiyacınız olacaklar:
* Süet ve nubuk temizleme kiti
* Sirke
* Beyaz
* Süet koruyucu isteğe bağlı
* Karbonat

1. Fazla kiri temizleyin
Süet çanta yüzeyinde oturan fazla kiri temizlemek için temiz, kuru bir bez kullanın. Çok sert ovalamayın, bu çoğu insanın süetlerin liflerini yok etmelerini sağlayan en yaygın yollardan biridir. Süetten lekeleri çıkarırken, mümkün olduğunca yumuşak olmalısınız.

2. Sert kir için bir fırça kullanın
Sertleşmiş kir lekelerini süet çantadan çıkarmak için özel olarak tasarlanmış deri mağazalarından özel fırçalar satın alabilirsiniz. Normal bir fırçayı kullanamazsınız çünkü kılları çok sert olacaktır ve süet için uygun olmaz. İleri geri tek yönde fırçalama yapınız. Dairesel fırçalamayın!

3.  Basit bir temizleme çözeltisi uygulayın
En iyi ev yapımı süet temizleme solüsyonu beyaz sirkedir. Bu sıvı, su gibi süet üzerinde iz bırakmaz, bu yüzden lekeleri temizlemek için mükemmeldir. Temiz bir bezle ovalayın ve yüzey tamamen kuruyana kadar dinlenmesini sağlayın.

süet temizleme fırçası
süet temizleme fırçası

4. Süeti tekrar fırçalayın
Deri tamamen kuruduktan sonra, özel süet fırçanızı alın ve yüzeye iyice fırçalayın.  Süet çantayı fırçalarken yüzeyden çıkan kirin çok daha fazla olduğunu fark edeceksiniz.

5. Saç kremi sürtünme
Süet derinizin mümkün olan en iyi duruma getirmek istiyorsanız, bazı süet bakım kremleri var onlardan sürebilirsiniz. Maksimum sonuç elde etmek için yalnızca güvenilir bir deri mağazasındaki ürünleri kullanın.

Süet çantadan yağ lekesi nasıl çıkar?


Yağ lekelerinin çıkarılması çok zor ve bazen imkansızdır. Bununla birlikte, hemen lekeye, talk pudrası veya karbonat dökerseniz lekeyi çıkartmanıza yardımcı olabilir. Toz sıvıyı emmeye başlayana kadar bekleyin, silerek temizleyin. İlk başta küçük bir yerde test etmeyi unutmayın.

süet çanta temizliği
süet çanta temizliği

Çantamı saklamadan önce nasıl temizlemeliyim?

  • Cantanın içini tamamen boşaltın.
  • Sökülebilir kayışları çıkarın ve gevşetin.
  • Dış ve iç kısımdaki gevşek kirleri fırçalayın.
  • Cepler dahil tüm çantanızı süpürgeyle süpürün.
  • Lekeleri astardan çıkarmak için nemli beyaz pamuklu bir havlu kullanın. Soğuk hava ile üfleyerek kurutun.
  • Askıları çantaya yerleştirin.
  • Poşetler, kağıtlar veya patlayan baloncukla şeklini korumak için çantayı doldurun. Saklamadan önce *her şeyi temizlemek önemli mi?*
  • Saklamadan önce aksesuarlarınızı temizlemek kesinlikle zorunludur.
  • Toprak, ter veya yiyecek, özellikle dolabınızın sıcaklığına, toza ve ışığına maruz kaldığında zamanla kalıcı lekelere neden olur.
  • Temizlediğinizde aylar sonra bile çıkarsanız çanta yeni gibi görünür.

Kalem mürekkebi çantama aktı. Nasıl temizlenir?


İç kısımdaki mürekkep lekeleri için, kumaş için tasarlanmış mürekkep sökücü ürünler kullanın. Üreticinin talimatlarını takip edin. Ellerinizde mürekkep varsa, çantanızı temizleme girişiminde bulunmamanızı öneririz ellerinizde ki mürekkep çantanın dış kısmındada lekelenmelere sebep verebilir.

Süet çantada Koruyucu Sprey kullanımı
Su geçirmez değildir, iticidir, yani malzemenin gözeneklerini kapatmaz – korurken süetin nefes almasını sağlar. Bu koku ve terlemeyi en aza indirir.
Tüm öğeyi püskürtmeden önce, başlığı yaklaşık sekiz santim uzakta tutarken küçük bir test noktası yapın (ters reaksiyon olmadığından emin olmak için). Ayrıca, bir defadan fazla uygulamaktan korkmayın.

Bu kadar! Bir süet çantanın nasıl temizleneceğine ilişkin bu hızlı kılavuzun yardımcı olduğunu umarız! Bu basit işlemlerle süet çantanızı daha uzun süre daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz! Süet ayakkabı ve çizme temizliği için buradan yazımıza ulaşabilirisiniz.

*İpucu: Lüks birçok çanta perakendecisi aynı zamanda şirket içi temizlik ve tamir hizmetleri de sunar. Hangi servislerin mevcut olduğunu görmek için yerel mağazanızı arayın.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir