Makyaj malzemeleri 

Makyaj malzemeleri her zaman oda sıcaklığında tutulmalıdır, yani banyoda sürekli değişen sıcaklık, makyaj malzemeleri için uygun bir alan değildir. Makyaj süngeri nasıl temizlenir merak ediyorsanız Makyaj süngeri nasıl temizlenmeli yazımızı okuyabilirisiniz.

banyoda saklanmaması
banyoda saklanmaması

İlaçlar

Tüm ilaç tipleri nem ve ısıdan uzak tutulmalıdır. Bunun nedeni, ilaçların serin ve kuru bir yerde olmaması durumunda etkilerini  kaybetmeleridir.

banyoda saklanmaması
banyoda saklanmaması

Takı

Banyoya girdiğinizde kollarınızda, kulağınızda ve parmaklarınızda olabilir, ancak üzerinizde takılı olmadığı zaman kesinlikle banyoda bırakmamalısınız. Nemli ortam oksidasyon sürecini hızlandırabilir ve çirkin lekelere neden olabilir. Serin ve kuru bir yer her zaman takılar için en iyisidir.

Oje

Ojelerinizin  ömrünü uzatmak isterseniz, banyoya koymayın. Banyonun ısı değişikliği yüzünden ojelerinizde bozulma meydana gelebilir. Bunun yerine oda sıcaklığında muhafaza edin.

banyoda saklanmaması
banyoda saklanmaması

Kullanılmayan jilet

Kullanmayan jiletler nemle birlikte paslanabilir. Bu son derece sağlıksız ve zararlıdır. Bu nedenle jiletleri nemsiz bir alanda tutmak gerekir.

Havlular

Banyo, evinizde küflerin büyüdüğü en yaygın yerlerden biri olduğundan, havlularınızı oradan uzak tutmalısınız.Yatak odasında gardıropta muhafaza etmek daha iyi bir seçenektir.

banyoda saklanmaması
banyoda saklanmaması

Elektronik

Yüzerken veya duş yaparken müzik dinlemekten hoşlanır mısınız?  banyoda çık fazla nem vardır. Nem bu ürünleri hasarlanmasına ve arızalanmasına sebep verir. Bunun yerine, banyolar için özel olarak tasarlanmış bir elektronik cihazları kullanmaya çalışın.