Makyaj süngeri temizleme

Makyaj süngerlerinizi temizliyor musunuz?? Süngerlerini temizlemek için doğal ipuçlarının hepsi  bir arada, Makyaj süngerlerine  zarar vermeden temizleyin! Tüm bu ipuçları ile makyaj süngerleriniz yeni gibi olacak

Güzellik uzmanlarının dediğine göre makyaj malzemelerinin, makyaj süngerlerinin ve makyaj fırçalarının bir son kullanım süresi var. Makyaj uzmanları, süngerlerin son kullanım süresi için önerdikleri süre 3 ay. Üç ay sonrasında değiştirilmesi gerektiğini öneriyorlar. Ancak, sonsuza kadar olmasada makyaj süngerlerini düzenli olarak temiz ve mikropsuz olarak tutarsak, daha uzun bir süre daha güvenli bir şekilde kullanabiliriz. Bu yüzden,  Makyaj Süngerlerinizi, onlara zarar vermeden nasıl temizleyebileceğinizi 10 şekilde listeledim. Eğer makyaj süngerini temizlemek istiyorsan okumaya devam et.

Şampuanla makyaj süngeri temizleme!

Şampuanla temizlik Makyaj süngerleri için en güvenilir temizlik ürünlerinden biridir. Suyla az miktarda şampuanı karıştırın ve makyaj süngerlerinizi ıslatın. makyaj süngerinizi iyice suyla durulayın.Makyaj Süngerinizi temizlemek için şampuan kullanmanın artıları:
• Şampuan her yerde kolayca kullanılabilir.
• Her türlü şampuan kullanılabilir, dolayısıyla hangisini kullanılacağız konusunda panik yapmanıza gerek yok. Fakat tavsiyem cilt dostu şampuanlar kullanmanız. Bebek şampuanları bu konuda harika denemelisiniz.
• Şampuanla makyaj süngerinizi temizlerseniz, seyahat ederken de süngerinizin temizleme rutinini kaçırmazsınız.

makyaj süngeri temizleme
makyaj süngeri temizleme

Zeytinyağı makyaj süngeri temizleme

Makyaj süngerinizin  tamamen ıslak olduğundan ve tam boyutuna gelip genişlediğinden emin olun.Bir kaba, zeytinyağı dökün. Ve süngerinizi içine daldırın .Birkaç dakika süngerinizi zeytinyağında iyice yoğurun ve temizlenene kadar masaj yapın. Daha sonra süngeri ılık suya batırın ve ovalayın. Şimdi süngerinizi şampuanla iyice temizleyin (zeytinyağını çıkarmak için). Son kez sıkın ve kuru bir yerde kurumasına izin verin.Bu karışımı 2 haftada bir yaparak makyaj süngerlerinizi hem temiz hemde tazelenmesini sağlarsınız.

zeytinyağı ile makyaj süngeri temizleme
zeytinyağı ile makyaj süngeri temizleme

Tatlı badem yağı veya Argan yağı ile makyaj süngeri temizleme

Tatlı badem yağı, makyaj süngerinizi derinlemesine temizlemek için en etkili yöntemlerden biridir. Yukarıda zeytinyağı ile hemen hemen  aynı şekilde uygulanıyor.  Bir kapta, biraz tatlı badem yağı veya argan yağı ekleyin. Süngerinize batırın. Daha sonra süngerinizi iyice yoğurun (birikmiş tüm fondoten kalıntılarını ortaya çıkarmak için). Ardından, sıcak su, küçük bir kaseyle doldurun. Süngerinize batırın ve suyun içinde birkaç kez sıkın. Tercihen bebek şampuanını yada normal şampuan vs. sıvı sabun ile temizleyiniz.Su ile iyice durulayın. Son bir kez sıkın ve kuru bir yerde kurumasına izin verin.

Makyaj süngeri Temizleyici sıvı ile temizleme

Basit ve mükemmel olmasını istiyorsanız, makyaj süngerleri için özel üretilen makyaj süngeri temizleme sıvı sabunları mevcut. Bu temizleyiciler, makyaj süngerleri  temizlemek için özel olarak üretilir. Makyaj süngerinizi mikropsuz ve tamamen hijyenik tutmak için en basit yöntemdir.
Yapmanız gereken tek şey:
• Avucunuza az makyaj süngeri temizleyici sıvından alınız.
• Makyaj süngerinin yüzeyinin her tarafına sürün.
• Parmaklarınızla hafifçe bir miktar su ile avucunuzun ortasına doğru hafifçe ovun.
• Ilık suyla iyice durulayın.
• Tamamen kurumasını sağlayın.

Not:Saç fırçaları ve taraklarında zaman zaman temzlenmesi gerekir. Tarak ve saç fırçası nasıl temizlenir?

Sabun ile makyaj süngeri temizleme

Makyaj süngerinizi alın ve yumuşak bir banyo sabununa yavaşça sürün . Avucunun içinde tut.  Sabun ve su tarafından üretilen köpük, süngerlerinizin temizlemesine yardımcı olur! Bu seçenek süngere zarar verdiği ve birkaç yıkamanın ardından makyaj süngerinizin dokusunu gevşeteceği için düzenli bir temizlik rituelli olarak görmeyin.

Sıcak suya hızlıca daldırarak makyaj süngeri temizlemek

Yukarıda belirtilen temizlik yöntemlerinden herhangi birini tercih etmek için aceleniz varsa, en kolay olanı burada! Makyaj süngerlerinizi her gün düzenli su ile yıkarsanızda, bunun süngerinizi temiz tutmak için yeterli olduğunu düşünmeyin. Süngerin en üstteki makyaj tabakasını çıkarır , ancak çok fazla fondoten parçası iç tabakalarda sıkışıp kalır. Sıcak su kullanımı, makyaj süngerlerinin derinlemesine temizlemek için etkili bir yoldur . Şu adımları izleyin:
• Tüm makyaj süngerlerinizi toplayın.
• Her süngeri yıkamak için farklı bir kase kullanın.
• İlk başta bir dakika boyunca ılık suya daldırın ve ardından sıkın. Bunu en az üç kere tekrarlayın.
• Daha sonra, makyaj süngerlerini ılık su altında tutun. Sıcak suyun basıncı, makyaj süngerinin iç katmanlarının temizlenmesine yardımcı olur.

makyaj süngeri temizleme
makyaj süngeri temizleme
Paylaş
avatar
  Subscribe  
Bildir