BanyoGüzelik

Saç kurutma makinası /fön makinası nasıl temizlenir?

Saçlarınızı kurutmaya ve şekillendirmeye hazırsınız fakat saçlarınızı, tam kurutacakken fön makinanız durdu mu? ıslak saçlarla kalmamak için fön makinası/saç kurutma makinasını ara ara temizlemek gerekir.  Bu temizlikle cihazın ömrünü uzatarak olası masraflardan kaçınmış olursunuz. Saç kurutma makinanızı daha önce hiç temizlemediyseniz yazımızı okumalısınız.

Fön makinası çalışırken ara ara neden durur?

sac-kurutma-makinasi-fon-makinasi-nasil-temizlenir?
sac-kurutma-makinasi-fon-makinasi-nasil-temizlenir?

Fön makinası/ saç kurutma makinasının arka kısmında havadaki çıkışın tıkanmasına neden olan saç kılları birikir . Buda, motorun gereğinden fazla ısınmasına neden olur ve saç kurutma makinası da güvenlik için çalışmayı  durdurur.

Saç kurutma makinası /fön makinası  temizlemek için neye ihtiyacımız var? 

· mikrofiber bez

· diş fırçası

· Biraz temiz su.

Saç kurutma makinası /fön makinası nasıl mükemmel şekilde temizlenir?

Cihazı güç kaynağından yani fişten çıkardığınıza emin olun. Makinanın başlıklarını ve filtresini ayırın.

Saç kurutma makinası /fön makinası filtre temizliği:

Cihazların filtreleri, toz ve kılların iç kısmına girmesini ve arızalanmasına neden olur. Filtreler, içinde biriken tüyleri gidermek için periyodik olarak temizlenmelidir. Periyodik bir temizlik saç kurutma makinesinin düzgün çalışmasını sağlar ve daha uzun bir ömre sahip olmasına yardımcı olacaktır.

· Yapacak ilk şey , filtreyi kurutucudan ayırmaktır. Genellikle ayrılır veya sökülür.

· Daha sonra filtreyi musluğun altında yıkayın .

· Temizledikten sonra tamamen kurutmalısınız , filtre cihazın elektirik aksamı ile temas edebileceği için kuruduğuna emin olmadan takmayınız.

· Filtre kuruduğunda, tamamen temiz değilse, yerine yerleştirmeden kalan kir kalıntılarını çıkarmak için bir diş fırçası kullanacağız. Diş fırçası kalan artıkları temizlemek için yeterli gelecektir.

Saç kurutma makinesinin başlıklarını temizlemek

· Cihazın başlıklarını gövdesinden ayrıldıktan sonra temizlenmelidir.

Özellikle vigo kıvırcık saç yaparken kullanılan jöleden dolayı çok daha fazla kirlenebiliyor. Fön başlığını ve vigoyu su altında biraz şampuanla yıkamak yeterlidir.

Temizliği tamamlamak için saç kurutma makinesinin gövdesini temizleyeceğiz . Bunun için nemli bir bez kullanacağız. Bu parçayı temizlerken çok dikkatli olmalıyız çünkü tüm elektrik sisteminin gövdede bulunur. (düğmeler, kablo çıkışı vb.) Gövdeyi nemli bir bez yardımı ile dikkatlice siliniz. Saç kurutma makinası /fön makinasının kablosunda kir varsa ıslak mendil ile temizleyiniz. Bütün parçaları kuru bir bezle ile kurutunuz.Tamamen kuruduğuna emin olmadan cihazı çalıştırmayınız.

Saç kurutma makinelerini nasıl temizleyeceğimiz konusunda tavsiyelerimiz bu kadar saç düzleştiricilerinin de bir takım küçük temizliğe ihtiyaçları vardır. Saç düzleşticilerin nasıl temizlenmesi gerektiğini öğrenmek istiyorsanız burayı tıklayınız.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir