GenelBanyoBebek ve Çocuk

Banyo Oyuncakları Nasıl Temizlenir?

Çocuklarınızın küvete koyduğunuzda yaptıkları ilk şey, oyuncaklarını alıp doğrudan ağızlarına götürürler. Banyo oyuncakları, burun aspiratörler ve diş fırçaları genellikle en masum görünene ve en sinsi olanlardır. Çünkü bebeklerin bağışıklık sistemi yeni gelişiyordur ve bağışıklık sistemi zayıf olan bebekler için risk oluşturur. Küf alerjisi olanlarda öksürük, kaşıntılı gözler, deri döküntüleri ve bazen hışıltılı solunum ve astım gibi solunum problemleri artacaktır.Banyoda ısı değişikliğinden dolayı nem çok fazladır. Nemi hapseden her şey küflenme potansiyeline sahiptir; Küf sporlar hemen hemen her yerdedir, ortamın nemli olmasıyla birlikte ortaya çıkıyorlar. Neyse ki, yeşilimsi siyah lekeler ve küfler gördüğünüzde oyuncakları çöp kutusuna atmak zorunda değilsiniz. Banyo oyuncaklarını nasıl temizleceyeciğinizi böylelikle çocuklarınız için nasıl temiz ve eğlenceli bir banyo olabileceği için yazımızı okuyabilirsiniz.

Banyo Oyuncaklari
Banyo Oyuncaklari

Delikleri tıkayın veya daha büyük bir delik açın

Birçok banyo oyuncağında, özellikle de su atanlar yada ses çıkaranların, alt kısımda delikler vardır. Suyun girmesiyle küflenmeye sebep olabilir. Bu oyuncakları sıcak silikon ile deliğini kapatabilirsiniz. Böylelikle oyuncak üzerinde su geçirmez bir yalıtım oluşturursunuz. Dikkat edilmesi gereken kısım silikonun çocuğun ağzına ulaşmaması gerekir. Delikleri tıkamada endişe duyuyorsanız banyo oyuncaklarında BÜYÜK bir delik açabilirsiniz. Bu, suyun dışarı çıkmasına ve havanın dolaşmasına izin verir. Böylelikle daha kolay temizleme imkanı bulabilirsiniz. Çocukların ve bebeklerin diş fırçasını temizleme yöntemleri

Banyo oyuncakları nasıl temizlenir?

Çamaşır suyu ile banyo oyuncaklarını temizleyin
Oyuncakların gece boyunca çamaşır suyunda bekletin. Yapmak için, ¾ fincan Çamaşır suyunu 1 kova su ile karıştırın. Oyuncakları suyla birkaç kez durulayın ve ardından havalandırın. Çamaşır suyu buharlaşacak ve oyuncaklar tertemiz olacak.
Sirke ile oyuncakları temizleme
Çamaşır suyu kullanmak istemiyorsanız, sirke mükemmel bir alternatiftir. 1 litre su ile ½ bardak beyaz sirke karıştırın ve oyuncakların bu karışımda bir saat bekletin. Sonra onları fırçalayın ve kurumasını bekleyin. Eğer hala sirke gibi kokuyorlarsa, sadece oyuncak sepetine yerleştirmeden iyice kurumasını sağlayın.
Bulaşık makinasında banyo oyuncaklarını temizleme
Haftada bir kez bulaşık makinasında banyo oyuncaklarını yıkayabilirsiniz. Aşırı basit bir yöntem gibi görünüyor, ama oyuncaklar tertemiz oluyor.

Banyo Oyuncaklari
Banyo Oyuncaklari

Banyo oyuncaklarında küf oluşumunu nasıl engellersiniz?

  • Oyuncakların kurumasını, bir rafta veya açık havada güneşte kurumasını sağlayın.
  • Banyoda havalandırma fanı varsa her duştan veya banyodan sonra 20 dakika çalıştırın.
  • Havalandırmayı teşvik etmek için kapıları olabildiğince açık tutun.
  • Küvette izin verilen oyuncak sayısını sınırlandırın.
Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir