Genel

Ev temizliği için market alışveriş listesi

Ev temizliği için markete gitmeye karar verdiniz ve listenize neler eklemeniz gerektiğini merak ediyorsanız. Aşağıda ev temizliği için nelere ihtiyacınız var ise hepsini yazdım. Marketten dönüşte aa bunu unutmuşum dememek için aşağıda ki market alışverişi listesi ne göz atmalısınız.

Süngerler: Sünger, farklı yüzeyleri daha basit bir şekilde temizlememize yardımcı olan çok amaçlı bir araçtır, günlük olarak deterjanla bulaşıkları yıkamak, lekeleri çıkarmak, fayansları yıkamak ve diğer tüm temizlik ürünlerini eve uygulamak için süngerelere her zaman ihtiyacınız olacaktır.

market temizlik listesi
market temizlik listesi

Sirke: Lekeleri ortadan kaldırmaya, mantarları çıkarmaya ve fayansları temizlemeye ya da cam ve aynaları parlatmaya yarar.

Çamaşır suyu: Ayrıca ağartıcı veya klor olarak da bilinir. Evlerde  çamaşır suyu ve dezenfektan olarak küf, bakteri, mantar veya pisliği gidermek için kullanılır. Bu kimyasal ürün, dikkatle kullanılmalıdır, çünkü tahriş edici olabilir ve hatta giysiye geri dönüşü olmayan şekilde zarar verebilir.

Cam temizleyici : Cam temizleyici, pencerelerin daha rahat ve kolay bir şekilde yıkanması için pratik bir çözümdür.  Sıvı deterjan : Sıvı deterjan sadece bulaşık, tava ve mutfak aletlerinin temizliği için değil, aynı zamanda diğer ev temizliğindede kullanılır. Gerçek şu ki, sıvı deterjanlar genellikle mükemmel yağ gidericilerdir. Çeşitli yüzeylerin temizlenmesine yardımcı olur. Aynaların ve camlı yüzeylerin temizlenmesini kolaylaştırmak için su ve sirke ile sulandırın.

market temizlik listesi
market temizlik listesi

Leke sökücüler: Çok çeşitli leke çıkarıcıları vardır. Bunlar, sprey şişelerde bulunan veya toz şeklinde de bulabilirsiniz Kuşkusuz ki, halı, koltuk ya da döşemelik ve kıyafetlerden lekeleri çıkarırken ihtiyacınız olacaktır.

Mobilya cilası: Ahşap için mobilya cilası veya cila, genellikle bir sprey veya fısfıs şişelerde olarak bulabilirsiniz. Ahşabı daima temiz ve parlak tutmak için sünger ya da lif bezle silmeniz yeterli.

Tuvalet fırçası : Banyo temizlenirken bu fırçanın yeri doldurulamaz. Periyodik olarak kullanmak ve tuvaletin tabanında lekeler veya tartar oluşumunu engellemeye yardımcı olmak için her zaman hazır bulundurmalısınız. Genellikle plastik kıllardan yapılırlar ve çok ekonomiktirler.

Mop veya paspas: Zeminlerin temizlenmesi bir zorunluluktur. Bunu yapmak için, paspas veya mop kullanmaktan daha iyi bir seçenek yoktur.  Ayrıca zemindenki pislikleri çıkarmak için çok kullanışlı bir temizleme aracıdır.

Lastik eldivenler: Her şeyden önce hijyen ve güvenlik. Eldiven, ev temizlik ürünlerinizin yanında olmalıdır, çünkü tahriş edici maddelerle doğrudan temastan kaçımanız gerekir, ayrıca bakterilere karşı korur ve ellerinizi daha sağlıklı tutmaya yardımcı olur.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir