GenelKıyafet

Deri cüzdan nasıl temizlenir?

Sevdiğiniz bir deri cüzdanı uzun süre ilk günkü gibi yeni kullanmak istiyorsanız bir takım bakımlar yapılması gerekir. Deri ürünler narin olduğu için zaman zaman temizliğe ve bakıma ihtiyaçları vardır. Deri cüzdanlara gerekli bakım sağlandığı taktirde çatlak oluşumu renk değişikliği gibi deformasyonlardan uzun süre uzak tutabilirsiniz.

Deri cüzdanları kullanırken örneğin şömine, radyatör gibi ısınmış noktalardan birkaç metre tutmak veya güneş ışığına doğrudan maruz kalmasını önlemelisiniz. Cüzdanlarınızı düzenli olarak temizlemelisiniz ve diğer bakımların yanı sıra tozunu alamalısınız. Cüzdanın yapıldığı malzeme dikkate alınmalıdır, böylece en uygun olan bakım seçilebilir ve deri hasar görmez. Burada, bu cüzdanın daha uzun süre dayanması için bazı önerileri paylaşacağız.

Cüzdanları temizlemeniz için gereken ürünler

  • Sıvı sabun
  • Yumuşak bir bez
  • Saç spreyi
  • Keten tohumu yağı
  • sirke
  • Deri veya eyer temizliği için sabun
Deri cüzdan temizligi
Deri cüzdan temizligi

Cüzdanları, cüzdanları ve cüzdanları temizlemek için adım adım

Ilık suyla birkaç damla sıvı sabun karıştırın: Yumuşak bir bez alın ve ılık sabunlu suya daldırın. Kumaşta kalan fazla suyu boşaltın ve biriken kiri temizlemek için cildi nazikçe ovalayın. Bu numara, tozdan kirlenmiş deri giysiler için çok iyi çalışıyor.

Saç  spreyi Beyaz deri giysi üzerine spreyi püskürtün, çok yumuşak kuru bir bezle temizleyin. Giysiyi sprey ile doyurmamaya özen gösterin. Bu hile çok iyi çalışıyor.

Keten tohumu yağı ve sirke ile cüzdan bakımı: Cüzdan yüzeyini temizleyin  daha sonra yumuşak bezle, eşit kısım halinde keten tohumu yağı ve sirke karıştırın, cüzdanı silin işte bu kadar. Prosedürü gerekli gördüğünüz kadar tekrarlayın.

Deri temizlik sabunu: Bu ürün binicilik mağazalarında veya deri dükkanlarında satılmaktadır. Deri koltukları veya eyerleri temizlemek için kullanılan sabun, beyaz deri ürünleri yumuşatmak ve korumak için kullanılır.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir