ArabaGenel

Arabaların Cam Filmi Nasıl Temizlenir?

araba-cam-filmi
araba cam filmi

Araba sevdalıları arabalarının bakımına da önem gösterirler. Bakımın başlangıcıda tabiki arabanın ilk başta temizlenmesinden geçer. Arabanızı yıkattırdınız veya yıkadınız peki ya cam filmeleri onları nasıl temizlediniz? Cam filmeleri nasıl temizlenir bir göz atalım…

Araba cam filmleri, neredeyse tamamen güneş radyasyonu, cilt yaşlanması ve cilt kanseri yapan UV ışınlarınından bizi korumakla görevlidir.

  • Zırhlı otomobiller  polikarbonatları tutar ve ışığın yüzde 30’un altına geçmesine izin veren yüksek polarizasyon filmine sahiptirler.
  • Sanılanın aksine renklilerin dışında şeffaf araba filmleride mevcuttur.
  • Otomotiv endüstrisi için tasarlanancam cam filmleri, 4 binde bir kalınlığa sahip olduğu için, pencerelerin kaldırılması ve indirilmesi nedeniyle oluşan aşınmaya karşı dayanıklıdır.
  • Cam filminizi düzgün şekilde temizlediğiniz takdirde berraklığı uzun süre koruyabilirsiniz.
  • Otomobilinizi sildiğiniz bez dışında özel bir bez kullanmaya önem gösterin. Arabayı temizlerken kalan bir parça toz vs. cam filminizi silerken çizilmesine sebep olabilir.
  • Amonyak ve sert kimyasallar cam filminizi mahveder. Cam filmi kolayca yırtılabilir, çizilebilir veya sıyrılabilir veya daha sonra hava kabarcıkları gelişebilir.
araba cam filmi
araba cam filmi

Arabaların Cam Filmi Nasıl Temizlenir?

Polarize cam filmini içeriğinde ki madeden ötürü, herhangi bir temizlik ürünü ile temizleyemezsiniz. Renkli camlar genellikle suyla nemlendirilmiş bir bezle silinerek temizlenebilirse de, renkli camın özellikle kirli olması durumunda güvenilir bir temizleyiciye ihtiyacınız olabilir.

İhtiyacınız olan şeyler :

alkol bazlı temizleyici

yumuşak bez

1 .Yumuşak bir beze  alkol bazlı bir temizleyici püskürtün. Amonyak cam filminizin sökülmesine sebebiyet verebilir ve temizleyici içerisinde amonyak olmamasını dikkat edin.

2.Toz, çamur veya su lekelerini temizlemek için cam filmini dairesel hareketlerle temizleyin. Temizleyici doğrudan üzerine cam filmi üzerine püskürtmeyin. Beze püskürttükten sonra cam filmini temizleyiniz.

Araba cam filmleri aracın yakıt tüketimini etkiler mi?

Aracın yakıt tüketimi azaltmaya yardımcı olurlar, çünkü kızılötesi ışınları filtreleyerek arabanın iç sıcaklığının düşürmeye yardımcı olurlar ve böylelikle klima daha az çalışmış olur.

Araba cam filmleri özellikle yazın uzun yolda eğerki gündüz yolculuğu seviyorsanız kolaylık ve rahatlık sağlayacaktır. Fakat ultra koyu camlar tercih edilmemelidir zaten ultra koyu camlarla ilgili ceza yöntemeliğide mevcuttur.

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir