GenelMutfak

Çay poşetlerini atmayın

Çay poşetlerinin bu kullanım alanlarını duyunca çok şaşıracaksınız.Çay poşetlerini atmadan önce durun!Çay içiyor musunuz? Ne yaparsanız yapın, Çay poşetlerini atmayın! Size hem saf hem de ellinizin altında olan bu poşetler size hem güzellik hemde  sağlık veriyorlar. Çay poşetini tekrar kullanmanın birçok akıllıca yolu var!

Çay poşetleriyle yemeklere lezzet katabilirisiniz

Bitkisel çaylar yemeğinize harika bir koku ve tat verebilir. Kullanılmış çay poşetlerini kaynayan bir tavaya koyunuz, daha sonra alınız ve pirinç, makarna veya diğer tahıllardan oluşan yemeğinize ekleyiniz. Örneğin, pirinci  papatyaya çayı ile, yeşil çayı makarnaya, chai’ye ya da tarçını yulaf lapasına ekleyerek kullanabilirsiniz.

İnce saçlara çay ile parlaklık verin

Kullanılan çay poşetlerini suyla kaynatın ve saç kremi olarak şampuandan sonra saçınıza dökün. Saç ve saç derisini besleyerek saçlarınız parlar.

Göz maskesi

Eski ve en etkili güzellik ipuçlarından çay maskesi, şişlikleri, koyu halkaları ve kırmızı gözleri azaltmak için gözlere serin ve nemli çay poşetleri koymaktır.

cay poseti
cay poseti

Çay ile güzel ayaklar ve  temiz ayakkabılar

Çay poşetlerini bir miktar sıcak suya koyup ayağınızı silerseniz, kötü kokulardan kurtulursunuz, ayrıca cildinizi yumuşatır ve besler. Ayrıca, kullanılmış ve nemli Çay poşetlerini koyu renk deri ayakkabılarınızı temizleyebilirsiniz.

Böceklere ve farelere karşı çay poşeti

Özellikle fareler çay kokusunu sevmezler. Çay poşetlerini, haşerelerle sorun yaşadığınız dolaplara, tavalara ve diğer alanlara ekleyin. Ekstra iyi koruma için, biraz nane yağı dökün.

Çay ile rahatlatıcı banyo bakımı

Çay antioksidanlar içerdiğinden, cildin çay ile arası çok iyidir. Banyo yaparken doldurduğunuz küvette papatya çayı veya yasemin çayı ekleyerek rahatlatıcı bir banyo deneyimi yaşayabilirsiniz..

Not: Çay poşetleri saklarken, sadece bir gün oda sıcaklığında saklanabileceğini unutmayın. Ancak, küf ve bakteriyi önlemek için uzun bir süre buzdolabında saklayabilirsiniz. 

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir